WWW.FOTOTRASA.PL          |          UCZESTNICY WYJAZDU          |          O WYPRAWIE          |          FILM          |          KONTAKT           

O wyprawie.

Fotoekspedycja Czechy 2013. Jest to projekt, który obejmuje szereg działań, które przedstawię poniżej.

Naszym zamiarem było przejechanie rowerami Republiki Czeskiej w ciągu 16 dni startując i kończąc w Kaliszu. Planowy wyjazd ustaliliśmy na dzień 15 lipca a powrót na 30 lipca 2013 roku.

Ustaliliśmy między sobą trzy główne cele wyprawy z czego udało nam się zrealizować dwa:

1) Zdobyć Pragę.

2) Zdobyć Cesky Krumlov.

3) Przejechać od początku do końca polsko-czeski "Szlak Czarownic" prowadzący z Mohelnic przez Głuchołazy do Paczkowa.

___________________________________________________________________

Nie udało nam się dotrzeć do miasta Cesky Krumlov. Przyczyną tego były przede wszystkim panujące upały i spory wysiłek w górach. Najważniejszym jednak powodem było ograniczenie w czasie moim urlopem. Na to abyśmy mogli pozwolić sobie dojechać do miasta Cesky Krumlov potrzebowalibyśmy jeszcze o 3 dni więcej niż zaplanowałem. Jeden dzień, aby do niego dojechać , jeden dzień pobytu ze zwiedzaniem i przez jeden dzień w drodze powrotnej moglibyśmy dodatkowo zahaczyć o kawałek Austrii. Zawsze trzeba mieć nadmiar dni wolnych jak i nadmiar planów oraz trzeba to wszystko umieć ze sobą połączyć, bądź też potrafić z czegoś zrezygnować co bywa ciężką decyzją. Tak czy inaczej jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co osiągnęliśmy.

___________________________________________________________________

Do działań zaliczamy również:

- popularyzacje turystyki rowerowej w kraju i za granicą z miastem Kalisz na czele

- zdobycie za jednym zamachem kilku odznak krajoznawczych ustanowionych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze tj. zdobycie punktów na odznakę KOT, oraz dwóch stopni na odznakę "Szlaku Czarownic"

- wykonanie szczegółowego fotoreportażu z wyjazdu, który posłuży w późniejszym czasie na prezentację i wystawy zdjęć.

- nakręcenie materiału wideo, z którego w późniejszym czasie powstanie film. Stanie się on dostępny do obejrzenia na różnych stronach i portalach, oraz jeśli takowe będą na wydarzeniach miejskich chociażby takich jak organizowana Galeria Bezdomna przez Stowarzyszenie Fotograficzne "Poza Kadrem" w 2014 roku.

Całokształt podróży:

Bike route 2 280 152 - powered by Www.bikemap.net