Trasa rowerowa: Kalisz – Łódź – Zgierz + powrót. 07-10 maja 2016.

TRASA ROWEROWA
data: 07 i 10 maja 2016 r.
przebieg całkowity: ~ 300 km – łącznie z przejazdami po mieście oraz pomiędzy Zgierzem a Łodzią.
czas/wyprawa: z Kalisza do Łodzi – 7 h, z Łodzi do Kalisza – niec. 5 h
uczestnicy: z Bogiem

Opis. Jest to przejazd nad i pod zalewem wodnym Warta Jeziorsko, który znajduje się mniej więcej w połowie drogi. Z uwagi na to, że jechałem już raz rowerem z Kalisza do Łodzi w 2010 roku ***przypis*** – jest to mój drugi taki przejazd – nie chciałem powielać tej samej trasy a za to poznać nowe miejscowości. Jadąc z Kalisza do Łodzi jechałem nad zalewem przez tamę a jadąc z Łodzi do Kalisza jechałem tuż pod nim przez miejscowość Warta. Droga powrotna stała się i tak tą samą trasą powieloną z 2010 roku, choć miała wyglądać nieco inaczej. Zdecydowałem się na nią przez ostre słońce i niekluczenie po gruntowych i polnych drogach tak jak zrobiłem to w pierwszą stronę co mnie później bardzo zbulwersowało i zjechałem na drogę krajową nr 72 przed Aleksandrowem Łódzkim. Całą drogę dojazdową miałem pod wiatr natomiast przez drogę powrotną gnałem jak szalony wraz z wiatrem.

Celem mojej wycieczki było uczestnictwo w szkoleniach praktycznych z latania dronem w Zgierzu i Rosanowie, do których również dojeżdżałem z Łodzi rowerem. Egzamin państwowy na licencje UAV tuż – tuż.

____________________________________________________

DZIEŃ DOJAZDOWY

przebieg trasy: Kalisz – Nędzerzew – Tłokinia Kościelna – Rożdżały – Słoneczna – Frankowizna – Stary Nakwasin – Bogdanów – Nowy Nakwasin – Koźminek – Chodybki – Trzebienie – Ciepielew – Sokołów – Lipicze – Ziemięcin – Wilczków – Strachocice – Strachocice Kolonia – Łyszkowice – Księża Wólka – Niemysłów – Porczyny – Borki Linowskie – Lipki – Zagórzyce – Góra Bałdrzychowska Kolonia – Kałów – Fułki – Wilków – Oleśnica – Madaje Stare – Kontrewers – Dzierżanów – Bełdów – Ciężków –  Nowy Adamów – Aleksandrów Łódzki – Rąbień – Grabienice – Łódź

Opis. W drodze z Kalisza do Łodzi odwiedziłem swojego znajomego, również należącego do klubu rowerowego Cyklista – Bogdana Pacześnego, który mieszka i prowadzi swój sklep w Koźminku.

Fotografia na tamie zalewu Warta Jeziorsko:

Zapora na rzece Ner w miejscowości Zagórzyce:

Jeziorko w miejscowości Góra Bałdrzychowska-Kolonia:

Mapa:

____________________________________________________

POBYT

Kilka panoram miasta Łodzi:

 

 

____________________________________________________

DZIEŃ POWROTNY

przebieg trasy: Łódź – Konstantynów Łódzki – Lutomiersk – Kwiatkowice – Dobruchów – Górna Wola – Tarnówka – Szadek – Kromolin Nowy – Kotliny – Kotlinki – Sikucin – Boczki Stare – Rossoszyca – Warta – Głaniszew – Chabierów – Kalinowa – Golków – Skalmierz – Lipka – Staw – Cieszyków – Krowica Zawodnia – Marchwacz – Józefów – Opatówek – Trojanów – Szałe – Kalisz

Opis.

Foto zrobione w połowie drogi przed mostem na rzece Warta.

Mapa.

 Fotogaleria:

Leave a Reply

Your email address will not be published.